بلاگ

فواید بو کردن گل

فواید بو کردن گل بر روی روان و رفتار انسان

بو کردن گل دارای خواص بسیار زیادی دارد و بسیار بر زندگی انسان از جلمه رفتار و افکار افراد میتواند تاثیر بسزایی داشته باشید رایحه درمانی تاریخی دیرینه دارد و قدمتش به 5000 سال میرسد در این بخش از شادیچی خواص و فواید بو کردن گل بر انسان را مورد برسی قرار دهیم

استفاده گل در زمینه های درمانی :

گل درمانی در ایران رایج نمی باشد ولی در بهبود بخشیدن به مشکلات جسمی و روحی تاثیر فوق العاده ای دارد. اگر دقت کرده باشید در فصل بهار با بوییدن گل های بهاری از جمله شکوفه های بهار نارنج، انرژی منفی از شما دور شده و شادی و نشاط را برایتان به ارمغان می آورند.

معمولا با شروع فصل بهار، در شرایط جسمی و روحی افراد تغییراتی رخ می دهد که منجر به آشفتگی، عصبی بودن، نامنظم شدن خواب و حتی افسردگی خفیفی می شود؛ بسیاری از افراد در فصل بهار حاوی حساسیت هایی آزاددهنده هستند که همین امر زمینه را برای افسردگی در افراد ایجاد می کند.

در واقع تغییر فصل بسته به واکنش های مختلف افراد نتایج مختلفی را رقم می زند، بهترین درمان برای مشکلات ناشی از تغییر فصل، بکار گیری عطر برخی گل ها بهمراه طب سوزنی میباشد که به طور شگفت انگیزی افسردگی، ناامیدی، غم و غصه را کم و به مرور از بین می برد. راه های متفاوتی برای بکار بردن گل درمانی وجود دارد .

فواید بو کردن گل هایی با در زمینه های درمانی :

استفاده از گلهای طبیعی و روغن برخی از گیاهان، تأثیر مثبتی بر سلامت جسمی وعاطفی دارد. روانشناسان بویایی اظهار داشتند که بوی گل، مغز ما را تحریک می کند تا دوپامین، ماده شیمیایی طبیعی “خوشبختی”، بهمراه خاطره سازی را برایمان ایجاد کند. میخک یا دارچین ما را به یاد کریسمس می اندازد، بوی قهوه باعث بیداری می شود. اینها نمونه هایی از قدرت فوق العاده گلها هستند!

همچنین گل های خوشبوی زیادی مانند گل یاس، شکوفه های بهار نارنج ، رز ، محمدی و بسیاری دیگر در بهار هستند که بسیاری از بیماری های جسمی و روحی را تسکین می بخشند، انرژی منفی را از افراد دور کرده و انرژی مثبت را هدیه می دهند.

چنانچه تنها لحظه ای به طور خالصانه عطر ی این گل های معطر را استشمام کنید، آرامش عجیبی برایتان حاصل می شود که شبیه به هیچ حسی نیست.

فواید بو کردن گل رز :

عطر گل رز برای بسیاری از نسل ها محبوب میباشد زیرا خاطراتی را برایمان به همراه می آورد و لبخند را بر لب ما می نشاند. گل رز حاوی عطر ای نشاط آور می باشد و حتی ممکن میباشد بیش از تصور شما، برای سلامتی تان مفید باشد. حس بویایی قوی ترین حس ممیباشد و می تواند باعث واکنش های فوری شود، زیرا مستقیماً با احساسات ما در ارتباط است.

بوی خوش می تواند استرس و ضربان قلب را نیز کاهش دهد. تحقیقات نشان می دهد که عطر گل سرخ فواید ضد افسردگی دارد زیرا به طور سنتی برای بدست آوردن و حتی بالا بردن آرامش از آن استفاده می شود.

متخصصان دریافتند که بکارگیری عطر و یا روغن گل رز یکی از راه های درمانی مناسب برای هر سنی است. از جمله که از بین برنده افسردگی و شادی آور در مدت زمان مشخص است.

همچنین می توانید با کاشت گل سرخ در حیاط یا باغتان، حس عشق و آرامش را به صورت روزانه برایشان فراهم کنید. و به وسیله هدیه دادن گل رز به عزیزانتان شادی و آرامش قابل توجهی را به آنها ببخشید و اهمیت وجودشان را در زندگی تان یاد آوری کنید.

خواص بو کردن گل مریم :

گل مریم حاوی عطری بی نظیر،  دل نشین و همچنین آرامش بخش می باشد که عصاره آن در صنعت عطرسازی بسیار کاربردی است. از خواص این گل می توان به پیشگیری از سرماخوردگی و کسالت اشاره کرد ؛ توصیه می شود با نگهداری گل مریم در فصل سرما هم به فضای مورد نظرتان جلوه ویژه ای ببخشید و هم با استشمام عطر گل مریم از سرماخوردگی در امان باشید.

گل مریم به اندازه ای با ارزش میباشد که سالانه میزان زیادی از آنها به کشورهای مختلف صادر می شود. کشورهای اروپایی بیشترین تقاضا را برای دریافت این گل دارند، زیرا عطر مریم احساس آرامش و نشاط ویژه ای را به مخاطب منتقل می کند، همچنین به تقویت حافظه کمک کرده و استفاده از آنها در عطرهای زنانه رایج تر است.

فواید بوییدن گل نرگس :

اگر سردرد دارید و یا بینی تان گرفته شده، با بوییدن گل نرگس مشکلتان تا حد زیادی برطرف می گردد. امام علی (ع) می فرمایند: گل نرگس را  حداقل سالی یک بارببویید ؛ زیرا در دل انسان حالتی می باشد که تنها گل نرگس آن را معالجه می نماید.

گل نرگس با عطر دلپذیرش، تاثیر ویژه ای در سیستم عصبی انسانها دارد و به گل ضد افسردگی شهرت دارد. از جمله فواید دیگر آن می توان به بهبود جوش و ورم اشاره کرد.

گیاه نرگس شامل برگهایی به رنگ سفید و زرد میباشد که می تواند انرژی مثبت، ظاهر زیبا و ویژه ای را به محیط مورد نظر شما اهدا کند؛ همچنین با عطری که دارد همه را به وجد می آورد.

برای مشاهده قیمت باکس گل رز میتوانید از لینک دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *