بلاگ

گل رز ، هدیه ای بی نظیر

گل رز هدیه ای بی نظیر

اساسا هدیه دادن و هدیه گرفتن امری دلپسند برای تمام افراد است . یکی از بهترین و پر طرفدار ترین هدایا گل است . چه بهتر که گل رز هدیه داده شود . از نظر روانشناسی هدیه دادن باعث می شود فردی که هدیه را در یافت کرده به فرد هدیه دهنده فکر کند و جذابیت های وی را دریابد . با این در گیری ذهنی که به وجود می آید شادی های مشترکی بین افراد پدیدار می شود .

 

هدیه دادن گل رز

مفهوم گل ها در فرهنگ های گوناگون

در بسیاری از کشورهای اروپایی رسم بر این است کسانی که به میهمانی  دعوت می شوند به عنوان سپاس گذاری چند شاخه گل برای  میزبان هدیه می برند .

در ژاپن هر گل یک معنی دارد . در موارد مختلف مردم از گل ها استفاده  گوناکون می کنند . هر سال در ژاپن جشن گل برگزار می گردد . اکثر  عشاق آن کشور با توجه به این موضوع که هر گل مفهوم خاصی دارد احساس خود را با آن گل بیان می کنند و بانوان نیز برای نشان دادن درخواست و منظور خود از گل هایی کههمان مفهوم را دارند بهره می برند.

 

در ژاپن گل داودی به مفهوم عمری طولانیست . در مراسم بازنشستگی افراد یک دسته گل داودی به آن ها هدیه می دهند , برای او عمری طولانی آرزو می کنند . شکوفه ی گیلاس نشانه زندگی زودگذر است و نباید موجب آزار و اذیت دیگران شد.

البته که یونانی ها اولین کسانی بودند که برای گل های مختلف مفاهیم  مشخصی تعریف کردند . سپس رومیان از این شیوه استقبال کردند . کم کم مردم دیگر سرزمین ها نیز آن را پذیرفتند.

کاربرد گل ها در ایران

در کشور ما نیز گل ها کاربردهای گوناگونی دارند . هر گل به عنوان نمادی مشخص مورد استفاده قرار می گیرد . ایرانی ها برای ابراز علاقه به معشوق ، تبریک جشن عروسی ، کسی که خانه ی جدید خریده است یا فرزندی به دنیا آورده و یا عیادت مریض از گل استفاده می کنند.

مفاهیم گل رز

گل رز برای همگان معنا و مفهوم عشق و زیبایی یاد آور می شود . در اکثر فرهنگ ها گل ها از مفاهیم یکسانی برخوردارند ، داستن و استفاده به موقع از آن ها می تواند نقش به سزایی در بهبود ارتباط  اجتماعی داشته باشد .

بهترین گل و بهترین هدیه برای فردی که عاشق او هستید گل رز است . گل رز با رنگ های مختلف  و تعداد  گوناگون مفاهیم متفاوتی دارد.

رز سفید به معنی معصومیت است .

رز زرد به مفهوم شادی را به همراه دارد .

رز صورتی به معنی تحسین یا قدردانی است .

رز بنفش نشان دهنده عشق در یک نگاه است.

مفهوم دسته گل رز با تعداد شاخه های مختلف

1 شاخه رز: عشق فقط برای تو

3 شاخه رز: دوستت دارم

5 شاخه رز: بی نهایت دوستت دارم.

12 شاخه رز: عشق ما به یک عشق دو طرفه تبدیل شده است .

36 شاخه رز: احساس وابستگی رمانتیک

99 شاخه رز: عشق من برای تو جاودانه و تا ابد

365 شاخه رز: هر روز سال به تو می اندیشم و عاشقت هستم .

بهتر آن است که گل های مختلف را در معانی متفاوت به عزیزان مان و آن هایی که دوست شان داریم هدیه بدهیم تا موجب شود موجی از رضایت و شادمانی و صمیمیت در وجود آن ها شکل گیرد تا مشکلات را به دست فراموشی بسپارند .

در کل هدیه دادن گل باعث افزایش مهر و محبت و در نتیجه موجب پایداری روابط می گردد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *